Koukej světe, jak mi sluší být maminkou!

Milé dámy, dáme dneska kafíčko?

Zvu Vás na pohodové čtení, kde si spolu užijeme takovou tu ženskou drobnou neřest a pokud budete mít chuť, jistě si k tomu všemu rády připravíte svůj oblíbený teplý nápoj či vychlazený drink.

Pojďme společně na nákupy!

Jestliže jste nastávající maminka anebo rodič na plný úvazek, jistě jste již utratila nějakou tu kačku za oblečení pro svůj malý poklad. Dost možná to bylo i celé hejno kaček za kvalitní kousek. A co Vy? Pořídila jste si se stejnou péčí i něco pro sebe? Kvalitního? U čeho se nemůžete dočkat, až to bude zase vyprané, abyste si mohla daný kousek vzít na sebe?

Věřím, že ano.

Taky věřím, že vám jistě ještě něco schází. Znáte to.

Po pár letech v teplácích, tílkách a po porodu třetího syna, jsem si začala dělat srandu, že mi snad začnou růst vousy. Zatoužila jsem po ženskosti. Dětství a pubertu jsem strávila ve sportovním oblečení. Sukně a šaty byly něco velice výjimečného. Tak jsem se je musela naučit nosit až jako maminka.

Postupem času jsem více řešila materiál, do kterého se oblékám a tak jsem začala vyhledávat oblečení z biobavlny či bambusu. Přála jsem si také podpořit českou výrobu. Podařilo se mi nalézt několik firem, které dbají na kvalitu, jsou originální a oblečení vzniká pod českýma rukama.

Reparáda

Za mě opravdu parádní brněnská firma, která jako svůj hlavní materiál zvolila bambus. U této značky oceňuji, že je možnost výběru ze dvou typů gramáže látky. Nižší pro léto a vyšší pro chladnější období. Bambusová látka je až neuvěřitelně pružná a velice příjemná při nošení.

Horní díly, jako jsou trička a tílka, jsou navrženy v rafinovaných kombinacích výstřihu v dekoltu a na zádech. A vypadá to skvěle!

Doporučila bych Vám bavlněnou černou zavinovací sukni, která je adeptem na ,,basic“ kousek  šatníku, jelikož s ní lze skvěle vytvořit velké množství kombinací. Díky universální velikosti je takováto sukně skvělým kouskem do šatníku. Je totiž jedno, zda jste v prvním trimestru, týden před porodem, po šestinedělí anebo již řešíte docházku na třídní schůzky. Tato sukně Vám bude vždy věrná.

Victoria Grace

Poctivá česká firma, která se specializuje na těhotenské šaty. Jestliže Vás čeká významná společenská událost, kterou chcete oslavit v krásném, něžném, ženském outfitu a zároveň se cítit dobře a pohodlně, nakoukněte na e-shop Victora Grace.

Svatba, promoce, ples, ale i touha po tom být krásná každý den. Ve všech případech můžete najít svůj vysněný kousek. Firma dbá na to, aby bylo možné její oblečení nosit nejen v těhotenství, ale i později na kojení či běžné nošení. Stálost těchto kousků je tedy zaručena právě díky promyšlenému designu jednotlivých produktů.

Pura vida

Brněnská záležitost. Je to firma, která veškerý svůj záměr dává do stoprocentní originality. Můžete si vybrat například trička, mikiny, tepláky, kabáty a především legíny. Těhotenská kolekce je součástí nabídky. Legíny si můžete pořídit na léto nebo s vnitřním chloupkem pro chladnější části roku. Teplejší verzi legín oblékám od podzimu do jara a jsou super.

Vzory jsou rozmanité, nápadné i nápadité. Originalita je zajištěna i mimo jiné tím, že jsou legíny vyráběny pouze v omezeném počtu kusů.

JAKOMÁMA.CZ

Projekt dvou sester, jejichž malé holčičky si přály mít šaty jako máma. U této firmy se můžete dosyta vyřádit, pokud si přejete mít sladěný outfit rodiče a dítka. Tatínky nevyjímaje. Výběr z tepláků, triček, mikin, čepic… je toho opravdu hodně. V produktech můžete listovat i mezi jednotlivými kolekcemi a na první dobrou si vybrat, která zaujala právě vás.

Jejich specialitu najdete pod názvem ,,KOMBINUJ.“ Máte možnost si vybrat spodní díl (tričko či šaty) a k němu jiný horní díl (dlouhý rukáv, krátký rukáv, s volánky). Vznikne tedy skutečně originální kousek, který Vám bude vyhovovat a jako bonus v něm budete moci krásně nakojit svůj malý poklad.

Angelwings

Celosvětově známá značka, která vznikla v české kotlině. Oblečení je zaměřeno na kojení a nošení dětí. Sympatické je, že kousky na nošení dětí nejsou designovány pouze pro maminky, nýbrž i pro táty. Pro novopečené maminky je zde výběr z různých svršků vhodných pro diskrétní kojení.

Jožánek

Myslím, že na tuto českou firmu jste dost možná již narazily. Najdete u ní těhotenskou módu a široký výběr kousků vhodných pro kojení či na nošení dětí v šátku nebo nosítku. Pokud máte záměr své děťátko nosit, jistě Vás potěší výběr ze softshellových bund, fleecových mikin, biobavlněných zavinovacích kabátků či svetrů. Užijete je v očekávání i po porodu.

Biošatník

Pokud je pro Vás na prvním místě kvalita a zároveň máte rády přírodní, zemité barvy, doporučila bych Vám produkty od společnosti Biošatník. V sektoru těhotenské a kojící oblečení mají několik základních kousků. Můžete se spolehnout na vysokou kvalitu biobavlny, která je ověřena certifikací. Vybrané oblečení není barvené. Jestliže jsou na něm proužky nebo vzory, jejich rozdílná barevnost je získána díky vyplétání z různě barevných kultivarů bavlníku.

Za úvahu jistě stojí kategorie spodní prádlo s přihlédnutím na specifické kvality biobavlny a citlivosti našich intimních partií po porodu.

Fler

Ráda bych ještě zmínila kreativní svět Fler, kde můžete surfovat dle libosti a vybírat z originálních handmade kousků.

Odměňte se.

Chtěla jsem na závěr napsat, že vám přeji, ať děláte tu největší parádu, až vyrazíte zase někam ven. Ale zarazila jsem se. Tenhle divný vzorec, že doma stačí vytahaná kolena na teplácích a partnerovo tričko, si asi nese hodně z nás. Prosím, takto ne.

Buďte krásná, i když zůstanete celý den doma.

Oblečte se do pohodlných kousků, které Vám dělají radost. A pokaždé, když projdete kolem zrcadla, si budete moci všimnout, jak vám to sluší. I tepláky si můžete vybrat stylové. Kojení dnes lze zvládnout už v parádních svršcích.

Přeji vám, ať se co nejčastěji obléknete do pohodlného a kvalitního oblečení, které podtrhne Vaši ženskost a budete jej nosit jako šperk na obdiv světu s pozdravem – koukej, jak mi sluší být mámou!

Poznámka k odkazům

Zmíním zde, že všechny uvedené odkazy jsou vloženy pouze na základě mé osobní zkušenosti a mého doporučení. Nic není provázáno reklamou či jinou spoluprací. Přijde mi fajn, mít to takhle pohromadě a nemuset hledat jednotlivé firmy. To byl také důvod, proč jsem vám článek prolinkovala na konkrétní odkazy. A také proč jsem vás v úvodu zvala na to kafíčko. 😉

Marta Lopatová
Jako čtyřnásobná máma pomáhám novopečeným maminkám na začátku jejich nové životní role. Věřím, že na jejich dobrém startu závisí mnohé. Sama jsem si v mateřství musela najít cestu na medailové stupínky svých malých/velkých vítězství. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.